Probuďte se a přemýšlejte

Souvisí s podnětem číslo 20150528203518

Lidé, zejména  velmi mladí, probuďte se a přemýšlejte!  Znovuzavedení povinných odvodů mladých lidí do armády jednoznačně chystá tragický osud naší zemi. Jde o nezodpovědný hazard politiků s budoucností ČESKA. Každá změna zákona tak zásadního musí projít :

1) procesem vysvětlovacím a zdůvodňovacím,

2) procesem oponentury a zvažování argumentů všech zúčastněných,

3) stěžejní musí být dobře připravené lidové referendum, jehož výsledek musí zákonodárci respektovat

Zdůvodnění :

a) naše representace v Evrop. parlamentu tvoří 2% tedy významově zcela zanedbatelné procento. Navíc síla jejich mandátů je minimální, byli voleni jen 12 až 15% oprávněných voličů !!!

b) Poslanci našeho parlamentu či senátu mají mandát jen o málo vyšší a nebyli zvolení přímou volbou.

c) nikdo z iniciátorů změny se nezmínil o doprovodných ekonomických dopadech. Jednoduše o nákladech a vlivu na životní úroveň prostých lidí. Politici kalkulují s apatií, lhostejností i nevědomostí většiny obyvatel. Doposud jim kalkulace vycházely. Nyní jde o samu podstatu bytí. Nechají-li se lidé zatáhnout do hrátek velkých hazardérů v politice, skončí to tragédií. Hegemon za Atlantikem záměrně a cíleně destabilizuje situaci mnoha zemí. Vyvolává tak chaos, hlavně pocity strachu a ohrožení. V této atmosféře se lidé snadněji ovládají.

Lidé vzbuďte se se včas a myslete vlastní hlavou. Utvořte si vlastní názor na chystaný zákon o povinných odvodech Argument mnohých, že se mladí na vojně naučí disciplíně a získají kondici je naprosto zvrácený. Stromek se musí ohýbat dokud roste. To znamená disciplíně se musíme učit od malička a fyzické kondici od školky, nikoliv se zbraní v ruce. Vzpomeňte v co se vojna zvrhla v 80. letech. V pouhou šikanu, která se vymkla kontrole (alkohol, drogy) kolik to stálo mladých životů ....... a  to byl hluboký mír.

Zdeněk H.

28.5.2015

Přílohy: