SNAD POCHOPÍ I POLITICI

Souvisí s podnětem číslo 20130822200530

Technici už před desítkami roků pochopili, že bez dobře zatříděných informací o výsledcích přemýšlení kolegů se neobejdou.  Zřídili proto unifikované Národní databáze vynálezů, s poměrně účinným (na tu dobu)  systémem „regálového“   třídění. Dnes jsou všechny přístupné z internetu.

Bez databází solidně  zatříděných informací „zdola“ se dnes neobejdou ani velmi nadaní manažeři. Čeští politici a úředníci  veřejné správy ano?  Proč jinak by už bezmála 10 roků ignorovali existující internetovou NÁRODNÍ DATABÁZE OBČANSKÝCH PODNĚTŮ? Vadí jim snadná dohledatelnost průběhu  realizace podnětů?  Aktivní občané je „vyrušují“ ?

Jak  asi budou aktuální kandidáti na poslance zajišťovat  efektivní účast občanů na správě obcí, měst a státu?  Žijeme přece v éře internetu!  Nestačil by jim projekt NDOP ?    

Připomínám, že nepříliš povedenou kopii tohoto projektu (www.pos-info.sk/pos/)  nabídla nedávno (za úplatu)  německá firma  Slovákům a ti  Čechům,  zatímco regionální segmenty  NDOP ( s možností samosprávy) jsou k dispozici zdarma - včetně  více než 3800 pečlivě zatříděných  doporučení, ze kterých lze, snadno a rychle,  oddělit  „zrno od plev“ .   Ujme se iniciativy nový ministr vnitra?

Které z politických stran či hnutí se zasadí o realizaci podnětu č.  20130822200530 ?

Arnošt Bednář, Předseda o.s.PODNĚTY.CZ, 22.8.2013.