ŽÁROVKA VYNALEZENA BUDE

Souvisí s podnětem číslo 19891205115507

Na diskusi k projektu NDOP, která se občas objevovala na portálu www.demokracie.krumlov.cz a zejména na příspěvky ze dne 13:36 28/10/2010, 13:04 30/10/2010, 18:56 30/10/2010, reagoval předseda o.s.PODNĚTY.CZ slovy:

 

1) o problému: "jak vyrobit CML databázi, která podnět zašle opravdu tam, kde se s ním něco může stát", ale o dalších - např. jak zdokonalovat projekt NDOP jsme si v sobotu 30.10.2010 cca 2 hodinky povídali s poslancem strany Věci veřejné.
Mám pocit, že Ing. Viktor Paggio pochopil význam NDOP už před volbami a jak se zdá, je i zkušený *Ajťák*. Vysvětlil mi i význam termínu Open-Source :-)

2) Bodejť by podnět http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20101010101010 nelichotil J.Čepelákovi. Má totiž (bezděčně) veliký podíl na jeho vzniku i formulaci :-) Podnět je ukázkou způsobu, jak lze do databáze zatřídit i důležitou část programu politické strany, v tomto případě jde o TOP 09.

 

3) Mezi podněty v NDOP jsou opravdu "ňamky" a mnohé patří do oblasti sci fi. Někdy máme s doručenými texty velký problém. Protože jsem se však téměř celý život (od 16 roků) pohyboval mezi zlepšovateli a vynálezci vím, že i na první pohled úplná blbina může mít racionální jádro a lidi "s mozkem" inspiruje.

 

4) Soutěž úředníků jednoho z kanclíku českokrumlovského(?) MÚ "o nalezení nejzábavnější arnoštovo podněty" oceňuji. Doufám, že brzy budou mít úřednici právo hledat i ty méně zábavné a dokonce i v pracovní době :-) Fakt existence soutěže "o oběd zdarma" mne vrací k nápadu - zřídit pro sarkasticky vtipné či naivně hloupé podněty zvláštní kategorii a požádat nějakého karikaturistu o ilustrace. Úřednictvo z novátorského kanclíku by se mohlo do jejich tvorby aktivně zapojit.

 

5) Za perfektní "marketingový tah" ve prospěch propagace projektu našim úředníkům děkuji. Snad si uvědomují, že zpravidla nejde o "arnoštovo podněty", ale o podněty, které někdo někde zveřejnil nebo je přímo do NDOP příslušným formulářem poslal a Arnošt je pouze zatřídil - protože musí ctít etický kodex správy NDOP. Jen málo textů nebylo zveřejněno a každý si může zjisti proč. Stačí, když do řádku č. 6 na str http://www.podnety.cz/vyhledat-podnety napíše slovo DEFINICI a klikne na HLEDEJ.

 

A ještě cosi:
- prozatím pouze jeden občan (v Holešově) realizaci podnětů důsledně vymáhá. Jeho úspěšnost je inspirující.
- U mnoha podnětu je opravdu hodně adresátů. Důvod? O existenci podnětu měli vědět - což přispívá i k propagaci projektu NDOP.

 

Závěrem:
je příjemné, že KONEČNĚ někdo začal projekt www.podnety.cz "kvalifikovaně" zesměšňovat. Je naděje, že "žárovka vynalezena bude" :-)

 

Poznámka:

ik tomuto závěru se na www.demokracie.cz se na www.demokracie.krumlov.cz diskutuje. Předseda sdružení však kolegům oznámil, že dočasně odcházi jinam. Má příliš mnoho efektivnější práce. Číst příspěvky však bude. Občas se v nich cosi, co lze "transformovat" na podnět - viz např. www.podnety.cz/podnet-cislo-20101103131552. 

Přílohy: