PRODEJME ZIMÁK I RADNICI

Souvisí s podnětem číslo 20091017103000

S prodejem Zimního stadionu  nemám zásadní  problém.  Kdysi bývala v soukromých rukách naprostá  ledových „stadionů“. Lépe řečeno -  byly v rukách  družstevníků.  Jakmile uhodily mrazy, sešli se sousedé,  napustili na vhodný plácek  vodu (často se o ni postarali dobrovolní hasiči) a měli vystaráno. 

Po bruslařích - natož pak po  „nebruslařích“ nechtěli „družstevníci“ ani korunu, radnice  nevymáhala poplatky za užívání veřejného prostranství a děcka nemusela spalovat adrenalin drzostmi k učitelům či sprejováním.

Hlavní účel - SPORTEM KU ZDRAVÍ A K DOBRÝM MRAVŮM - bruslařské plácky  splňovaly a míním, že  by  ho dobře plnily i v dnešní době.  Kdo chce komfort, ať si ho zaplatí. Prodejme Zimák a pověřme občas hasiče dovozem pár  kubíků říční vody - na plácky v každém sídlišti.  Existují  však  i jiné názory.

 

Prodej  Zimáku určitě  přinese pár korunek do městské kasy! A  bude třeba  na teplo, světlo či vodu  pro naši Radnici na náměstí. Netřeba snižovat reputaci zastupitelů zvyšováním poplatků a daní.  

Za „komunistů“ se ovšem do Radnice vešel celý Národní výbor!  Dnes nás v ní  reprezentuje pouze pár vyvolených a policie, kterou bych raději  viděl  v kasárnách, jejichž hlídání  nás  už stálo opravdu hodně peněz.

Koukám do rozpočtu  a žasnu:  loni jsme  si  v kasárnách  „naplánovali“ ztrátu cca 6 mil Kč !!  Nedivím se, že je třeba zvyšovat daň z nemovitostí.

 

A co kdybychom však ještě před Zimákem někomu movitému prodali starou Radnici. Třeba i se starostou a místostarostkou - jako bonus:-)

 

Stejně mají občany „na háku“ a více než 120 úředníků na Kaplické  (si) město řídí dle vlastního uvážení.  Politiky názory  občanů  zajímají asi tak,  jako vrabce na střeše loňský sníh.

 

Na stránkách místní internetové Drbny anonymní pan „Vajt“  napsal - cituji: 

„Prošel jsem si oficiální stránky Českého Krumlova a nikde nenarazil na odkaz na Drbnu. Buď neumím hledat nebo odkazy na Drbnu přestaly existovat a nikdo nový nebo odjinud, kdo o ní neví z minula se o ni již nedoví. Že by po Orwellovsku jiný způsob, jak omezit někomu nepohodlné názory, ale přitom nemuset viditelně zasahovat?“ (Konec cit.)

Možná, že Vait opravdu špatně hledal a někde v koutečku se odkaz na naši nemoderovanou  „Drbnu“ krčí . . .

 

Ale ono je to možná ještě o kapánek horší.  Radnice  má  systém „nekomunikace“ s veřejností  „strategicky“ asi už opravdu dobře propracovaný.   Odpovídá prý za něj mistostarostka.  Ta mi  dne   2.5. 2008 napsala, že  od října 2007 na radnici pracuje profesionální tým lidí, který společně s ní připraví, nastaví a zavede komplexní strategii komunikace.

Mnohokráte jsem onu „strategii“ urgoval, zejména u starosty u některých radních a nabídl vlastní .....

Současný stav:

při náhodném setkání s místostarostkou jsem se jí zeptal, zda už doporučila vedoucím odborů, aby se občas podívali do internetové databáze občanských podnětů. Odpověděla, že "TOHLE OPRAVDU NEHROZÍ". Protože přitom byla zjevně velmi podrážděná a dala mi to najevo, oznámil jsem jí, že už vím koho opravdu nebudu  příště  volit.

A.Bednář     Č.Krumlov     28.1.2010

Přílohy: