Dialog se starostou m.č. Brno - Bystrc

Souvisí s podnětem číslo 20091011114500

V souvislosti s podnětem, který vychází z aktivit bystrckého o.s.HORNÍ NÁMĚSTÍ diskutoval starosta m.č. Brno - Bystrc s předsedou o.s.PODNĚTY.CZ .

 

(Začátek je dole.)

 

- 15.10.2009 14:40:59 - předseda o.s.PODNĚTY.CZ starostovi m.č. Brno - Bystrc

 

OK - mějte se a hodně štěstí. Vím že „starostování" za procházku růžovou zahradou rozhodně považovat nelze. Rád bych však věřil, že z našeho „rozhovoru" budou mít občané Bystrce někdy prospěch.
A protože dialog mezi starostu a občanem považuji za „věc veřejnou" - je na adrese: http://zpravodaj.podnety.cz/clanek-261-dialog-se-starostou-m-c-brno-bystrc.html

 

Váš

 

A.Bednář

 

- 15.10.2009 11:37 -starosta m.č. Brno-Bystrc předsedovi sdružení:

 

to není o otevření netu starostou, nebo úředníkem, to je o tom, že se s tou věcí ten starosta musím stejně seznámit. Až na naprosté výjimky je to o penězích vždy až na prvním místě.
A i když je MČ BB o 24 tis. lidech a dlouhá 3 km (27 km2), myslím, že by zastupitelé většinu obydlené části měli znát.
Je to tedy vždy o něco navíc.
Bylo by to krásné delegování pravomocí, jednoho dne bych ani možná nevěděl, kde bydlím :)) .

 

Zdraví a hezký den přeje

 

Svatopluk Beneš.

 

- 14.10.2009 13:18:55 - předseda o.s.PODNĚTY.CZ starostovi m.č. Brno - Bystrc napsal:

 

Vážený pane starosto,

 

něco jste asi přece jenom nepochopil. Nám jde hlavně o neformální dialog občanů s obcí, o využití poznatku, že VŠICHNI LIDÉ VŠECHNO VĚDÍ, o moderní nakládání s informacemi.
Starosta to má snadné. Řekne tajemníkovi (pokud toho to už nenapadlo), aby vedoucím odborů vydal pokyn:

 

a) 1x týdně klikněte na str. http://podnety.cz/vyhledat-podnety

 

b) Ve formuláři vyhledávače nastavte takové parametry, aby se zobrazily pouze nejdůležitější a dosud neřešené podněty z oblasti, za kterou odpovídáte. Klikněte na tlačítko HLEDEJ a zjistěte, zda Váš výkonný úředník něco nepřehlédl . . . .

 

c) Obvykle NEBUDE CO ŘEŠIT a můžete se na pět minut (zelenou šipkou) vrátit. „Zjemnit" ve vyhledávači původně nastavené parametry a zkusit to (pro jistotu) znovu.

 

Předtím ovšem musí starosta upřímně požádat občany o „dodávku informací" a domluvit se na pravidlech pro jejich užívání :-))


Cílem projektu http://www.podnety.cz je OBEC BEZ PODNĚTŮ, ve které všechno funguje optimálně. Do té doby bych i já, pokud bych snad byl starostou, o podněty občanů PROSIL a doufal, že budou anonymní. Takové se totiž prozatím nemusí řešit v režimu, který předepisuje zákon o obcích.


A pokud jde o tajemníka:


např. vsetínského cosi podobného napadlo. Jeho systém není tak propracovaný jako http://www.podnety.cz ale .... - viz http://www.mestovsetin.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_ktg=18625&sc=ASC&id_org=18676&sort=text255_2_hodnota&p1=17415

Nejvíce zatříděných podnětů má město Český Krumlov. Z „legalizací" projektu sice také nespěchá, ale i starosta se jednou „pochlapil" , osobně objel místa avizovaných nedostatků na kráse obce a poslal správě DATABÁZE hlášení o úrovni realizace 105 podnětů.

Nechtějte slyšet, co jsem mu řekl ..... ZA TO SI STAROSTU PŘECE NEPLATÍME! Na co má 130 úředníků, Technické služby, městskou policii a ČKRF - podnik, který se (nezávisle ) stará o „náš" majetek v účetní hodnotě 300mil. Kč. , atd.

Mějte se pěkně a vězte, že i nadále máme zájem o připomínky k projektu http://www.podnety.cz. Pomáhá nám „vychytat „ jeho nedostatky.

 

S pozdravem

 

Ing. Arnošt Bednář
předseda o.s. PODNĚTY.CZ
http://www.podnety.cz
http://www.zpravodaj.podnety.cz
------------------------------------------------------------


- 14.10.2009 11:39 - starosta m.č. Brno-Bystrc předsedovi sdružení:

 

Vážený pane,

 

představa, že starosta, nemá nic na práci a čeká na jakýkoliv podnět, popřípadě surfuje po netu, je daleko od reality.
Komunikovat přes podobné portály nelze, protože by člověk musel dále sledovat reakce atd.
To je nad lidské možnosti, pokud se poslanci nerozhodnout posunout den na 48 hodin :).

 

Zdraví a hezký den přeje

 

Svatopluk Beneš.

------------------------------------------------------------

 

- 13.10.2009 20:06:07 - předseda o.s.PODNĚTY.CZ starostovi m.č. Brno - Bystrc:

 

Dobrý den a díky za reakci.

 

Moje zní takto:

 

1) mail měl upozornit kompetentní osoby na existenci (pro Bystrc teprve druhého) podnětu, který je, poněkud netradičně , ale nikoliv v rozporu se zákonem, „vyvěšen" na http://www.podnety.cz. Mail můžete považovat i za formu nabídky možnosti využívání nové technologie pro netradiční komunikaci mezi politiky,úředníky, občany a hosty v m.č. Brno-Bystrc. Jsem si vědom vady podnětu. Není podepsán občanem Bystrce - což asi lze napravit velice snadno.

 

2) Tradiční způsob podání nebyl použit proto, že testujeme reakci obcí. Autor podnětu Vám samozřejmě může poslat (mailem) kopii textu z webu, vytisknout ho a přinést osobně a můžete si ho na radnici vytisknout sami. Můžete si do „písemného" archivu uložit obrázek (prt sc) stránky http://podnety.cz/podnet-cislo-20091011114500, atd. Jde o vyšší komfort pro zúčastněné a vyšší transparentnost dialogu mezi občany a orgány veřejné a státní správy.

 

Omlouvám se, pokud jsem na Vaše otázky neodpověděl dost úplně či přesně. Podrobnosti jsou i na str. http://podnety.cz/prezentace-projektu-obcanskeho-sdruzeni-podnety-cz
I já Vám přeji zdraví a hezký den (u nás dnes sněžilo) a brzký návrat vody bez sinic do přehrady. Na jejím začátku snad ještě stojí moje rodná obec - pardon - městys.

 

S úctou

 

Ing. Arnošt Bednář

------------------------------------------------------------

 

- 13.10.2009 11:52 - starosta m.č. Brno-Bystrc předsedovi sdružení:

 

Vážený pane,

 

abychom mohli vyhovět Vašemu přání "Předpokládám, že ho vyřídíte bez zbytečného odkladu, případně dle ustanovení § 16, odst.2g zákona o obcích č.128/2000 Sb."
prosím, abyste mi stručně a přímo bez různých odkazů řekl :

 

1. k čemu slouží tato nevyžádaná zpráva a

 

2. proč jste Vy nevyužil podnětu dle z.č. 128/2000 Sb. §16 odst. (2) písmeno g) podáním na zdejší úřad přímo.

Zdraví a hezký den přeje

 

Svatopluk Beneš.

------------------------------------------------------------

 

- 13.10.2009 - předseda o.s.PODNĚTY.CZ starostovi m.č.Brno - Bystrc napsal:

 

Dobrý den,

 

z pověření výboru o.s. PODNĚTY.CZ Vás upozorňuji na existenci podnětu
http://podnety.cz/podnet-cislo-20091011114500
Předpokládám, že ho vyřídíte bez zbytečného odkladu, případně dle ustanovení § 16, odst.2g zákona o obcích č.128/2000 Sb.
Informace průběhu realizace můžete svým spoluobčanům předávat formulářem
http://podnety.cz/prubeh-podnetu-20091011114500

 

Současně Vás upozorňuji na projekt první internetové NÁRODNÍ DATABÁZE OBČANSKÝCH PODNĚTŮ (NDOP) http://docs.google.com/Present?docid=dcdkm5xv_100hj98pwf3&skipauth=true a omlouvám se, pokud upozorňuji opakovaně.
„Třídička" http://www.podnety.cz/vyhledat-podnetyzobrazí náhled na kterýkoliv z více než 2700 námětů pro zlepšení služeb institucí veřejné a státní správy Česka.
V databázi jsou podněty pro desítky města a obcí, pro hejtmany, poslance, senátory, ministry, atd. Několik z nich je adresováno politikům v jiných státech EU.
Nová komunikační technologie NDOP je obyvatelům Brna plně k dispozici.

 

Srdečně zdraví a na libovolnou reakci se těší

 

Ing. Arnošt Bednář
předseda o.s. PODNĚTY.CZ
http://www.podnety.cz
http://www.zpravodaj.podnety.cz

 

P.S. uvítám i osobní názory na projekt http://www.podnety.cz. Očekávám je na adrese: podnety@podnety.cz. Názory jiných jsou na http://podnety.cz/kronika-os-podnety.

Přílohy: