MOC CHUTNÁ MOC

Souvisí s podnětem číslo 20061231113345

V textu pracovní smlouvy občanů s politiky je vážná chyba. Poslanci mají příliš mnoho práv. Mají např. právo svým zaměstnavatelům sloužit celé 4 roky a potom právo na odstupné. Dokonce i když se neosvědčí. A mají právo odhlasovat si další práva a jiným je kdykoliv zcizit. Mohou stanovit, že s odstupným to bude u výrobního pásu jinak než na ministerstvech a s nemocenskou odlišně u živnostníků. A mají právo nasadit náhubky novinářům i právo beztrestně znectít ústavního soudce, sami si stanovují platy, atd., atd.

 

Svým zaměstnavatelům (prozatím) ponechávají právo, o kterém se občas dokonce tvrdí, že je rozhodující. Právo na periodické pokusy cosi změnit. Leč mají na výkon tohoto zvláštního práva jen pár minut a pouze jedenkrát za 4 roky, když předtím draze zaplatí cílenou masáž vlastních mozků. V mezidobí se mohou, na předem ohlášených místech, houfovat a třeba do ochraptění žvanit. A mají prý výsostné právo NEvolit, které já přirovnávám k právu na euthanázii.

 

Velikost moci politiků je stále více úměrná majetku, kterým disponují. A je téměř jisté, že pokud by jim někdo, byť i na ten nakradený sahal - nezaváhají. Mají právo velet nejvyššímu počtu dobře živených ozbrojenců na počet obyvatel v EU.

 

Na vlastní kůži jsem si dostatečně užil práv mocných - za Háchy, Beneše, za Gottwalda i za Husáka a ptám se: v čem je to vlastně, pouhých 20 let po „sametové" jiné? Téměř vždy bývá dohoda vítězné strany s lidovci jistá a koalice obsadí výnosné státní funkce věrnými šibaly. Ranami obušků se nešetřilo nikdy.

 

Dost bylo profesionálních politiků! Svěřme správu svých věcí kdykoliv odvolatelným a na kvalitě skutečně odvedené práce hmotně zainteresovaným manažerům. Je příliš riskantní volit strany. Dávají na první místa kandidátek své zasloužilé - na úkor schopných, a to až tak, že opravdu schopní se stranických legitimací štítí.

 

Jak na to? Podle mne:

 

1. Musíme co nejdéle (než se přihlásí lepší) udržet v čele vlády Honzíka Fischerů. A ten by měl někde, ber kde ber, sehnat geniálního ministra školství. Je třeba probudit pedagogy.

 

2. Příště musíme volit VŠICHNI. Stranu, která nám nevezme vládu manažerů. Volby musí být přímé - elektronické. A měli bychom setrvat v občanské pohotovosti. Nejlépe na sítích obecních „FACEBOOKŮ" - vždy připraveni zopakovat defenestraci. První může být sametová.

 

Arnošt Bednář
http://www.podnety.cz
http://www.zpravodaj.podnety.cz

Přílohy: