ZMLÁTILI STAŘENKU

Souvisí s podnětem číslo 20040925181200

Přijela k nám v r. 1972, stala se členkou domácnosti a téměř 20 let nám ze všech sil pomáhala. Při pořizování bytů, garáže, chalupy, atd. A nikdy nikomu neublížila. Máme ji za to moc rádi a bylo příjemné koukat, jak u „své" chaloupky na kraji lesa odpočívá. Už dávno totiž patří mezi seniorky.

 

Nedávno byla brutálně napadena. A byl to hrozný pohled, když jsem k ní přišli. Měla rány od kamenů až 10 kg těžkých, otevřené jizvy po úderech dřevěnými kůly, šlapali po ní a poranili oči.

 

Asi se nikdy nedovíme, kdo a proč jí to udělal. Policii jsem nevolali. Aby však strážci pořádku věděli, že mají v revíru škodnou, poslali jsme jim mailem pár fotek z místa činu. U nás totiž dosud nikdy nic nevyšetřili.

 

Rány se možná zacelí - prozatím jsme je pečlivě ovázali. Jizvy na duši jejich přátel sotva.

 

Rád bych se potkal s rodiči bezcitného vandala. Tuším, že matka by sváděla vinu na učitele, pedagog na otce a ten na komerční televize. Všichni by se pak asi účinně vyvinili odkazem na vliv krvavých počítačových videohrátek.

 

Vinni jsme ale všichni. Málokdo protestoval, když ze škol mizely rákosky. Už dvěma generacím chybí zkušenost, že po nemravném činu bude okamžitě vynesen rozsudek a padne vině úměrný počet svižných úderů žáčkovi na ruku, anebo na pozadí.

 

V popisované události jde, naštěstí, jen o devastaci starého automobilu Škoda 100. Příště se však hloupý "silák" může trefovat do živého.

 

Arnošt Bednář
http://www.podnety.cz
http://www.zpravodaj.podnety.cz

Přílohy: