NOMINACE PROJEKTU NDOP

Projekt NÁRODNÍ DATABÁZE OBČANSKÝCH PODNĚTŮ byl nominován do pátého ročníku soutěže Národního vzdělávacího fondu "DOBRÁ RADA NAD ZLATO", s podtitulem: Partnerství jako cesta ke změně.

 

Od 16.9.2009 občané o významu projektu diskutují:

 

Prvních 6 názorů:

 

Čas:16.9.2009 21:16:55

 

Od:Štefan Haviar

 

Projekt NDOP je jedinečným příkladem jednoduchého a kompaktního styku občana s úřadem, prostřednictvím metodicky do detailu zpracovaného projektu www.podnety.cz. Jeho využitím se lze angažovat pro obec, město krásnější a také v hledání cest jak komunikaci s veřejnou službou pomoci.

 

Čas:17.9.2009 13:09:06

 

Od:Marie Paukejová

 

S projektem a jeho fungováním jsem se seznámila. Je geniální a zasloužil by si celostátní fungování.

 

Čas: 18.9.2009 9:51:15

 

Od:PhDr. Milan Valach, Ph.D.

 

Tento nápad je velmi dobrým podnětem ke zvýšení občanské angažovanosti, a to zvláště v současné krizi politiky. Bez systému přímé demokracie, jehož by mohl být významným prvkem, ale svého cíle zcela dosáhnout nemůže.

 

Čas:18.9.2009 11:05:19

 

Od:Rýdl Zdeněk

 

Dobrá myšlenka, snad i zbraň proti toliko omílané zkostnatělé byrokracii státních aparátčníků. Bohužel, zatím málo účinná. Smekám klobouk před dobrou myšlenkou a vytrvalostí s kterou je uváděna v prax.

 

Čas:21.9.2009 17:35:39

 

Od:MUDr V.Bedřich

 

Je naivní víra v úspěch ideologických reforem společnosti,byť demokratické, bez proměny lidských srdcí, v bratrskou lásku všech a ve smír všech rozhádaných. A politika je v podstatě koexistencí individuálních projektů, které jsou velice často navzájem neslučitelné. V historii lidstva nebyl dosud nikdy k disposici tak účinný a technicky dokonalý nástroj komunikace. Autorovi obdiv a gratulace.

 

Čas:21.9.2009 18:38:09

 

Od:Pavel Loužecký

 

Projekt Podněty.cz sleduji už delší dobu a nepřestává mě udivovat, jaký potenciál se v něm skrývá a jak málo si to uvědomují lidé, kterým by mohl a měl tento projekt pomáhat v jejich každodenní práci. Kdybych já seděl na radnici v roli starosty, přestal bych utrácet obecní peníze za zbytečnou inzerci, a všemi prostředky bych propagoval systém PODNĚTY.CZ tak, aby o něm věděl každý občan v mém městě či obci.