SENIOR PÍŠE VÉČKAŘŮM

Souvisí s podnětem číslo 20101022093806

Politická strana, o jejíž existenci nedávno věděli jen obyvatelé Prahy získala ve volbách do Evropského parlamentu 2,4% hlasů. Na tento úspěch navazuje snahou o sjednocení programově podobně zaměřených neparlamentních strana hnutí. "Pamětník"  však vyhlídky na úspěch tohoto chvályhodného snažení zpochybňuje

 

SENIOR PÍŠE „VÉČKAŘŮM"

 

Uspořádat žofínskou konferenci „Občanské fórum 09" a vtáhnout na ní pod křídla strany „Věci Veřejné" ostatní „pravostředové" je dobrý nápad. Obávám se však, že některé strany vznikaly hlavně proto, aby jejich zakladatelé měli šanci živit se politikou, protože TOP nejsou už ani JUDr., být Ing. je hodně stresující a řemeslo, jemuž se říkávalo „černé" není dost IN.

 

Konference určitě nenabídne „korýtka" všem otcům zakladatelům dosud neúspěšných stran a vznikne problém. Mnozí se vrátí se na své dvorky, kde mohou autoritativně ovlivňovat alespoň „snůšku vajec" . . . a já se jim potom pokusím vysvětlit, že přiměřeně „vládnout" lze i prostřednictvím konstruktivních podnětů k nápravě neblahého stavu.

Ostatně - i „Véčkařům" je nová „technologie moci" k dispozici a cosi o ní ví i Vaše významná členka Lenka.

„Sjednotitelské" straně „Věci veřejné" až nadprůměrně fandím - zejména pro její (relativní) fyzické mládí. Měla by si však uvědomit, že dnešní „středopravicoví" páchají (na přírodě i lidech) pouze o málo menší „zvěrstva" než generace jejich „progresivně levostředových" rodičů či prarodičů. Vnoučata Vám to určitě pěkně spočítají !

Doporučuji:

vymezujte se proti nebezpečnějšímu nepříteli než jsou komunisté. TOP býval Čert a IN je dnes Bin Ládin. Až příliš kopírujete metody do ruda zapálených „modrokošiláčků" padesátých let minulého století! Nepřehlédněte, že referendum je téměř dvacet let výrazně levicový program, udělejte si audit pravicovosti testem za stránek kohovolit.eu.

Když už tak marnotratně rozdávám rady pamětníků z Česka (dýchám vzduch s desátým prezidentem - přežil jsem 4 „revoluce"), dám ještě jednu: zprůhledněte financování své strany. Mnohým se zdá, že není křišťálovější než křišťál a mohlo by Vám to poškodit reputaci. Stačí když někdo kvalifikovaně zveřejní jisté podezření a (pokud nemáte Nový Vizír) potom i na panenských a bělejších než bílých kalhotkách navždy zůstanou nevábně hnědé skvrny.

A. Bednář 13.6.2009

Přílohy: