EUROPANÉ U EUROUREN

Souvisí s podnětem číslo 20070627103825

Velice plodný mutant ČLOVĚK se Matce Přírodě moc nepovedl. Předstírá nezávislost, ale cítí se dobře uprostřed stáda, které soupeří s jinými - až potoky krve tečou - o další a pokud možno bezpracné zisky. Stáda jsou stále větší a moc jejich vůdců roste - ve rvačkách o vyšší finanční ocenění.

 

Občas se stádo starých vůdců zbaví a pustí k „lízu" mladé samičky či samce. Tak už to prostě chodí. I naše půlmiliardové eurostádo má právě příležitost zbavit se nedobrých vůdců. Smůla je v tom, že mnoho jedinců na eurovolby kašle, nebo jsou hloupí a věří vábným slibům.

 

Víc škody působí ti, kteří na eurourny kašlou. „Bojují" tím o právo vycedit až 6 litrů vlastní krve naráz - v záslužném boji proti jinému stádu, které za nepřátelské, označí nový "demokratický" vůdce.

 

Blíží se střet stád kontinentů?

 

Demokratické volby jsou skvělá věc. Jenže nám trochu zdegenerovaly. Měli bychom volit takové vůdce, kteří s tím něco udělají. Už asi ne ty první z partajních kandidátek. Musí se nás co nejčastěji ptát na názor, legalizovat elektronické referendum. Je třeba zpřístupnit cestu pro „internet do každé domácnosti" či do mobilu a namísto nákladně pořizovaných občanských průkazů s otisky palců přidělit každému elektronický podpis. Co vy na to?

 

Je tu i druhá možnost. Makat, čumět na televizi, hltat bulvár, financovat rozmařilý život svých vůdců a jeden holocaust za druhým.

 

Jsme členy mocného euroatlantického stáda. Lituji Afričany, kteří nám dosud "dobrovolně" nepředali nerostná bohatství svých zemí.

 

Arnošt Bednář
www.podnety.cz
www.zpravodaj.podnety.cz

 

Článek souvisí s podnětem č.j. 20070627103825

Přílohy: