PAN STAROSTA MÁ PROBLÉM

Souvisí s podnětem číslo 20061013000000

Českokrumlovský starosta má problém. Před volbami cosi slíbil, rád by slib splnil a ostatní radní prý sabotují.

 

NEJENOM STAROSTA MÁ PROBLÉM

 

Sliby se mají plnit. A nejenom já se domnívám, že i ty předvolební. Někteří českokrumlovští radní s tím mají problém.

 

Např. současný starosta, místostarostka a radní za KDÚ-ČSL přímo či nepřímo slíbili, že po volbách vyzvou občany, aby na vady na kráse města radnici upozorňovali svými „podněty k nápravě stavu". Akceptovali tím nabídku občanského sdružení PODNĚTY.CZ, které se zavázalo, že občanům i úředníkům města umožní využívat technologii internetové NÁRODNÍ DATABÁZE OBČANSKÝCH PODNĚTŮ (NDOP).

 

A jak to dopadlo?

 

Slíbeno bylo v říjnu roku 2006. Od té doby pan starosta tvrdí, že on by slib rád splnil, leč kolegové radní mu v tom brání. A že jsou dobrá parta, většina že je proti a on že „drží basu". Prostě a jasně: městská rada prý stále nemá zájem „z očí do očí" zástupcům sdružení vysvětlit příčinu názorových proměn.

 

I já mám problém. Jak zjistit, kdo je dnes PRO, kdo a proč PROTI. Zkusím to odhadnout.

 

Radních je sedm. PRO byl před volbami jednoznačně L.Jedlička a PRO prý je stále. J.Zikmundová dokonce „toužila" po samosprávě městského segmentu NDOP (www.ck.podnety.cz). J.Vondrouš příslib spolupráce se sdružením prosadil do volebního programu místní organizace KDÚ-ČSL.

 

L. Jedlička tvrdí, že se stranickým kolegou Z.Tomanem (ODS) jsou „na jedné lodi". J. Vondrouš by měl být na jedné lodi s J.Hermanem. A. Princ sice nic konkrétního neslíbil, ale už jako starosta se kdysi tvářil vstřícně. Zbývá R. Kneifl. Ten ale svých šest kolegů rozhodně nepřehlasoval. Dokonce tvrdí, že jeho se nikdo na názor k žádosti o „výslech" zástupce sdružení v radě m.z. neptal. Závěr je jednoznačný: někdo tu nemluví pravdu.

 

Nezbývá tedy, než na vlastní nebezpečí udělat to, k čemu (už od r. 2003) nemají odvahu zastupitelé.

 

Jménem o.s. PODNĚTY.CZ vyzývám spoluobčany, aby se nebáli zveřejňovat své podněty k nápravě „vad na kráse". Mohou být dokonce anonymní!

 

Jménem o.s.PODNĚTY.CZ vyzývám městské úředníky (zejména pana tajemníka J. Fardhonce), aby se snažili podněty řešit a občas zveřejnili úroveň jejich realizace. Nově dnes mohou do Databáze vkládat jakési „antipodněty" - podněty občanům. Mohou např. žádat o vyjádření k záměru postavit kdesi cosi. Jednoduché formuláře jsou na serveru www.podnety.cz a shodné na www.ck.podnety.cz .

 

Aktuálně je v Databázi (pro Č. Krumlov) 885 podnětů - řada z nich včetně fotodokumentace. Nové komunikační systémy už nemůže CK radnice dlouho ignorovat.

 

Bohužel - Č.Krumlov přišel o místo vítězné obce. První je Vsetín. A i když tam (prozatím) nevyužili plně výhod internetové databáze, občanům Vsetína blahopřeji. Mají pár moudrých městských úředníků a v zastupitelstvu zjevně převažují lidé, kteří aktivitu občanů oceňují.

 

Všem, kteří dočetli až sem, příjemné jaro přeje

 

Arnošt Bednář

 

www.podnety.cz
www.zpravodaj.podnety.cz

 

Článek souvisí s podněty č.j. 2006 10 13 00 00 00; 2007 09 20 09 00 00

Přílohy: