OHLASY Z PROSTĚJOVA

Souvisí s podnětem číslo 20041010101010

Pan Pavel D.F Hrubý zveřejnil na webu PROJEKTY PRO PROSTĚJOV svůj názor na NÁRODNÍ DATABÁZI OBČANSKÝCH PODNĚTŮ. Na stránce Střípky z Prostějovska píše:

 

Podařilo se mi navázat spolupráci s občanským sdružením Podněty.cz, které provozuje Národní databázi občanských podnětů. Občanům našeho regionu tak můžu otevřít další způsob předávání podnětů na příslušná místa státní a obecní správy.

 

Stránky občanského sdružení Podněty.cz najdete na adrese www.podnety.cz. Podobně jako Projekty pro Prostějov jsou i stránky databáze podnětů vytvořeny jako dílo dvou aktivních občanů z Českého Krumlova. Tato iniciativa má ale už dnes celostátní platnost. V databázi je téměř 2 a půl tisíce podnětů z celé republiky. A vznikají buňky občanského sdružení Podněty.cz (klony) v dalších městech, celkem je jich už sedm.

 

Co je to občanský podnět? Jednoduše jakýkoliv konkrétní a jasně formulovaný požadavek na řešení nějakého problému našeho života. Občan může předložit podnět státní správě, městu, obci nebo úřadu. Přesnou definici podnětu najdete na avizovaných stránkách, nebudu ji přepisovat, zkuste se podívat sami.

 

A co s tím my tady v Prostějově? Pokusím se na platformě Projektů pro Prostějov nabídnout občanům spolupráci při formulaci a zadávání podnětů do národní databáze. Prostě stačí, když napíšete do našeho diskusního fóra nebo na můj e-mail paveldf@volny.cz, co konkrétně vás trápí (fotografie vítána), a já pak zprostředkuji formulaci konkrétního podnětu v databázi. Zároveň upozorním na příslušný podnět příslušné úředníky. Samozřejmě můžete do databáze zadávat podněty i vy sami, ale mám takový pocit, že společnými silami dosáhneme víc. Alespoň na začátku.

 

Co na to říkáte? Možná vás napadne, že se tady na našem webu s všelijakými nápady roztrhl pytel. Můžu vás uklidnit, ještě to neskončilo. Další nápady čekají na svoji formulaci a představení. V diskusi k sobotnímu nápadu na zřízení Patronů pořádku jsem napsal, že je pro mě práce pro občany našeho regionu existenční záležitostí. Ano, je to tak. Příliš jsem za posledních pár let srostl s naším městem a regionem a nedokáži si představit, že bych pro Prostějovsko nic nedělal. Doufám, že mi to můžete odpustit. A doufám, že se mezi vámi najde pár nadšenců, kteří mi pomohou. Budou vždy vítáni

Přílohy: