Občané Holešova píší Petru Pithartovi

Souvisí s podnětem číslo 20080312220357

Dva občané z Holešova mají problémy dominantním starostou. O „smírčí řízení" žádají místopředsedu senátu Petra Pitharta. Dne 5.3.2009 mu napsali:

 

Vážený pane místopředsedo Senátu,

 

obracíme se na Vás s prosbou: naznačte panu senátorovi PaedDr. Zdeňkovi Janalíkovi (ODS) význam a prospěšnost portálu NÁRODNÍ DATABÁZE OBČANSKÝCH PODNĚTŮ - www.podnety.cz . Dle záznamu na http://podnety.cz/podnet-cislo-20070411113007 zmíněný projekt dobře znáte. I nám se velice líbí a rádi bychom ho k podání podnětů „legálně" využívali - ve smyslu zákona o obcích a krajích.

Bydlíme v Holešově, kde je pan senátor starostou a máme s ním značné potíže. V podstatě tvrdí, že není povinen číst podnět, který je v databázi www.podnety.cz i když ho někdo na jeho existenci upozorní a jeho názorem se řídí městští úředníci.

Možná mu vadí, že text podnětů i záznam o průběhu jejich realizace je veřejně přístupný, a že zejména neřešené podněty kazí image úspěšného starosty. Možná je pan Dr.Janalík tak zaneprázdněn prací v Senátu, že se bojí možného počátečního nárůstu práce. Ale bere asi za obě funkce plný plat a měl by se proto snažit.

My považujeme nový způsob komunikace se samosprávou za velice demokratický a efektivní. Podněty podáváme i za jiné občany, kteří nás na nedostatky upozorňují. V Holešově je problém , ale např. ve Vsetíně umístil MÚ na své webové stránky rubriku "Nešvary" .Jejich technologie sice není tak propracovaná jako www.podnety.cz , ale funguje.

 

Vážený pane místopředsedo, ještě jednou Vás prosíme o intervenci u senátora Dr:Janalíka . Přispějete tím k zlepšení vztahů mezi občany Holešova a radnicí.

 

S úctou

 

občané Holešova

 

Ing. Haviar Štefan, - bezpartijní

 

Jiří Baťa - bezpartijní.

Přílohy: