KDY BUDE KONEČNĚ JASNO

Souvisí s podnětem číslo 20070920090000

KDY BUDE KONEČNĚ JASNO

 

Reakce na diskusní příspěvek ze serveru demokracie.krumlov.cz

 

„Podnětné" stránky www.podnety.cz už dávno nejsou stránky pana Bednáře. Vytvořil je v r. 2004, ve spolupráci s panem Bednářem, českokrumlovský rodák pan Roman Šimánko a oba je věnovali občanům ČR.

 

Aby se o projektu „NÁRODNÍ DATABÁZE OBČANSKÝCH PODNĚTŮ" občané dověděli, o to se starají vedoucí územních jednotek o.s.PODNĚTY.CZ. Územní jednotky („Klony" správy webu) působí prozatím v Jižních Čechách, na Pardubicku, Zlínsku a 2 jsou v Praze.

 

Usilujeme o to, aby obce převzaly segmenty webu do samosprávy. Před cílovou páskou se zasekl Český Krumlov. Má k dispozici segment www.ck.podnety.cz . Chtěl ho, ale příliš se o něj nezajímá. Radní se tady už 5 roků bojí (?) vyslovit větu:

 

„VÁŽENÍ OBČANÉ, PODNĚTY K NÁPRAVĚ STAVU NÁM MŮŽETE ZASÍLAT I FORMULÁŘEM http://www.ck.podnety.cz/formular-podnetu ."

 

Např. ve Vsetíně jsou odvážnější. Vyzvali občany, aby na „NEŠVARY" upozorňovali MMSkami. Naštěstí jsou někteří úředníci měst a obcí natolik moudří, že akutní případy z databáze podnětů řeší, a to se týká i Č.Krumlova.

 

Cílem je, aby radnice reagovaly častěji i tak, jako nedávno město Rakovník . Aby politici a zaměstnanci veřejné správy vnímali hodnoty solidně zatříděné informace, kterou jim zdarma předává občan, a aby občané informace (podněty) předávali. Především tak (ne pouze vložením lístku do volební urny) lze realizovat čl.2 Ustavy České republiky, kde se praví, že „LID JE ZDROJEM VEŠKERÉ STÁTNÍ MOCI".

 

Z internetovových diskusí (i z té naší) lze dovodit, že LID na svoje ústavní právo (chce se mi říci POVINNOST) kašle. A že opravdu „starého psa už novým kouskům nenaučíš".

 

Svéprávného občana je třeba pěstovat od „mateřinky". A zde vidím problém. Pedagogové by rádi pouze učili - výchovu mnozí vzdali. Možná i proto, že jsme je „odzbrojili".

 

Občanské sdružení PODNĚTY.CZ se snaží, aby v osnovách pro základní a střední školy byly metody TRANSFERU INFORMACÍ zdůrazněny.

 

TOLIK PRO DNEŠEK. ALE NEJSEM SI JIST, ZDA TO OPRAVDU STAČÍ K VYJASNĚNÍ. NĚKTERÁ MRAČNA JSOU ZJEVNĚ HODNĚ TĚŽKÁ.

 

Ing. Arnošt Bednář
předseda o.s. PODNĚTY.CZ

Přílohy: