KRONIKA HŘÍCHŮ

Souvisí s podnětem číslo 20060930000000

KRONIKA HŘÍCHŮ - listopad r.2008

 

Zajistit politikům a „jejich" úředníkům dostatek informací od spoluobčanů, zjednodušit postupy jejich zpracování, všem šetřit čas, peníze a „nervy". To bylo (a zůstává) hlavním cílem projektu první internetové NÁRODNÍ DATABÁZE OBČANSKÝCH PODNĚTŮ (NDOP).


I ústavním činitelům se prý nápad líbí, ale pouze jeden (z desítek oslovených) „hnul prstem" ve prospěch jeho legalizace. Databáze je proto prozatím kronikou jejich „hříchů". Např. ministr školství jich má 70, ministr zdravotnictví 72, vláda (jako celek) 717, atd. Pomocí „vyhledávače", na www.podnety.cz lze snadno oddělovat malé od závažnějších, ale někde už je pozdě i na pokání.
Rozsáhlou „kroniku" (792 podnětů) má město Český Krumlov. Pouze u 82 z nich je poznámka „vyřešeno", což však může být údaj zavádějící. Vyřešeno jich bude asi mnohem více. Ohlásit realizaci může každý občan a bude líp, až se pan starosta a místostarostka „pochlapí" a oficiálně občanům sdělí, že existuje i českokrumlovská databáze www.ck.podnety.cz , a že každý konstruktivní podnět je vítán. Autorům projektu to slíbili před komunálními volbami v r. 2006 a sliby prý se mají plnit.

 

Ing. Arnošt Bednář

 

www.podnety.cz
www.zpravodaj.podnety.cz

 

Souvisí s podnětem č. 2006 09 30 00 00 00

Přílohy: