STRATEGICKÝ PLÁN MĚSTA LEVNĚ A RYCHLE

Souvisí s podnětem číslo 20130822200530

Údiv Alenky v říši divů byl slabým odvarem mého, když českokrumlovský "Zpravodaj"  (únor 2017) zveřejnili, kolik občané „odborníkůmi z jiného města“ zaplatí za aktualizaci dokumentů Strategického plánování, tvorbu "Komplexní dopravní kocepce" a "Cyklogenerelu"  Prý  více než 3 miliony Kč! 

Šetrnějším radnicím doporučuji:

1) Požádejte občany, aby podněty všeho druhu psali na formulář http://www.podnety.cz/vlozit-podnet

 

2) Pověřte jednoho z moudřejších zaměstnanců města, případně znalého seniora, aby podněty „kategorizoval“ a k těm, které považuje za „strategické“ toto zázračné „klíčové“ slovo připsal.  Přístupové heslo k redakčnímu systému dostane (zdarma – včetně krátkého zaškolení) od o.s. PODNĚTY.CZ. (arbed@wo.cz, telefon 721963527).

 

3) Kdykoliv potom bude třeba stávající Strategický či Územní plán města inovovat nebo stanovit nové priority, jděte na http://www.podnety.cz/vyhledat-podnety . Nastavte parametry podnětů pro vaše město a do odstavce č. 6 napište (klíčové) slovo STRATEGICKÝ a klepněte na tlačítko HLEDEJ. Ostatní je jen práce pro zdravý selský rozum, kterému jistě neunikne, že i strategické podněty lze třídit dle oblastí, očekávaných přínosů, atd.

 

4) Některé z důležitějších „strategických“ podnětů z oblasti DOPRAVA pro město Český Krumlov vypadají TAKTO.

 

5) Trvalý provoz městského segmentu „REGISTRU PODNĚTŮ“, může být velice levný. Např. tajemník města Vsetín odhadl časovou náročnost podobného projektu na 1 až 2 normohodiny týdně.  


Arnošt Bednář

 27.2.2017 

Vložte komentář

Jméno nebo přezdívka :
E-mail :
Komentář :
Opište kód z obrázku, prosím:

Znak @ bude převeden z důvodů ochrany vaší adresy na (zavináč), nemusíte se bát vyplnit pole E-mail.

Arbed 04. 12. 2017


Nejvyšší kontrolní úřad konstatoval, že:

v zájmu „dočerpání“ peněz z Bruselu nabídla vláda obcím téměř 600 mil. Kč na rozvoje vzájemné spolupráce, například v dopravě, školství, sociálních službách či životním prostředí.

Obce tyto prostředky použily převážně na platy „odborníků“, kteří analyzovali současný stav a vzniklo tak např. 258 strategií a 176 akčních plánů, jejich přínos je problematický.

U vybraného vzorku 20 strategií kontroloři našli v devíti z nich shodné části textů a další shodné prvky, což svědčí o existenci „šablony“ pro snadné obohacení „odborníků“.
PODROBNOSTI.


?>