Získá Registr podnětů evropský rozměr ?

Souvisí s podnětem číslo 20130822200530

Co si  o projektu „Evropský Registr občanských podnětů“  myslí  bývalý eurokomisař  a  současný lídr  hnutí ANO2011 Pavel Telička?

Bednář Arnošt  se tázal:

Jak se Vám líbí záměr "transformace" 10 roků existující internetové databáze občanských podnětů na jeden ze základních REGISTRŮ veřejné správy? Aktuálně je (na www.podnety.cz) k dispozici téměř 4 tis. pečlivě zatříděných doporučení a sofistikovaný filtr. Neměla by mít EU jednotný systém OnLine participace občanů na správě obcí regionů a států?

 

Pavel Telička odpověděl:

Dobrý večer, obecně jsem pro maximální transparentnost, elektronizaci administrativy, propojování databází, snižování zbytečné administrativní zátěže, jinými slovy pro skutečnou veřejnou službu občanům, a to i na unijní úrovni. Znám například situaci ve Walesu, který má plně digitální podávání projektů k financování z evropských fondů, ale také jejich vyhodnocování. Umí vyhodnocovat chyby a z nich poučit nejen žadatele, ale systém samotný. Výrazně se tím zvyšuje efektivita a snižuje prostor pro korupci. 

Vložte komentář

Jméno nebo přezdívka :
E-mail :
Komentář :
Opište kód z obrázku, prosím:

Znak @ bude převeden z důvodů ochrany vaší adresy na (zavináč), nemusíte se bát vyplnit pole E-mail.

Prognostik 30. 05. 2014


Existence REGISTRU PODNĚTŮ + ŽÁDOSTÍ O INFORMACI by mohla ukončit stav, kdy úředníci i politici na podněty reagují maily typu „NERUŠIT – TUNELUJEME“.


?>