SNAD POCHOPÍ I POLITICI

Souvisí s podnětem číslo 20130822200530

Technici už před desítkami roků pochopili, že bez dobře zatříděných informací o výsledcích přemýšlení kolegů se neobejdou.  Zřídili proto unifikované Národní databáze vynálezů, s poměrně účinným (na tu dobu)  systémem „regálového“   třídění. Dnes jsou všechny přístupné z internetu.

Bez databází solidně  zatříděných informací „zdola“ se dnes neobejdou ani velmi nadaní manažeři. Čeští politici a úředníci  veřejné správy ano?  Proč jinak by už bezmála 10 roků ignorovali existující internetovou NÁRODNÍ DATABÁZE OBČANSKÝCH PODNĚTŮ? Vadí jim snadná dohledatelnost průběhu  realizace podnětů?  Aktivní občané je „vyrušují“ ?

Jak  asi budou aktuální kandidáti na poslance zajišťovat  efektivní účast občanů na správě obcí, měst a státu?  Žijeme přece v éře internetu!  Nestačil by jim projekt NDOP ?    

Připomínám, že nepříliš povedenou kopii tohoto projektu (www.pos-info.sk/pos/)  nabídla nedávno (za úplatu)  německá firma  Slovákům a ti  Čechům,  zatímco regionální segmenty  NDOP ( s možností samosprávy) jsou k dispozici zdarma - včetně  více než 3800 pečlivě zatříděných  doporučení, ze kterých lze, snadno a rychle,  oddělit  „zrno od plev“ .   Ujme se iniciativy nový ministr vnitra?

Které z politických stran či hnutí se zasadí o realizaci podnětu č.  20130822200530 ?

Arnošt Bednář, Předseda o.s.PODNĚTY.CZ, 22.8.2013. 

Vložte komentář

Jméno nebo přezdívka :
E-mail :
Komentář :
Opište kód z obrázku, prosím:

Znak @ bude převeden z důvodů ochrany vaší adresy na (zavináč), nemusíte se bát vyplnit pole E-mail.

Tomina 20. 09. 2013


Záležitost občanských podnětů v takto precizované formě je nástrojem přímé demokracie, zahrnující svým potenciálem celou polovinu obsahu přímé demokracie.
Je to současně nástroj k prosazení dalších nástrojů PD. Neumíme zatím ani domyslet, co nám pan Ing. Bednář dal do rukou. Nikdo se nemusí bát tohoto způsobu vymáhání PD. Nehrozí vodní děla policie, ani zneužití demonstrací chuligány!
Důležité, že vše - celánkomunikace navrhovatelů se odehrává na veřejně přístupném internetu. Podaný podnět, potvrzení o přijetí orgánem, zpráva o projednání a rozhodnutí. Každý může univerzálním formulářem podporovat návrh, protestovat proti rozhodnutí vše vetřejně přístupné.
Neváhejme! Vše, s čím jsme nespokojeni můžeme měnit spojeným nátlakem mnoha sjednocených lidí. Jako první prosazujme uzákonění systému NDOP jako dalšího registru veřejné správy. Podnět k tomu se zpracovává, sledujte! Ale to vše bude marné, když se nezaktivizujeme a zapomeneme na své volání po přímé
demokracii.
Stanislav Vrbík, Zlín
Tlačme tedy na strany a hnutí před volbami! Po nich je to mnohem obtížnější. ONI zas 4 roky nebudou naše hlasy potřebovat.


?>