Pomozte rekonstruovat stát

Souvisí s podnětem číslo 20130311111111


Několik občanských sdružení (Transparency International, Ekologický právní servis, Oživení, Naši politici o. s., Nadační fond proti korupci a další. )  doporučilo  přijetí devíti zákonů, které by měly výrazně omezit  korupci v České republice.
Zejména je prý třeba:  změnit financování politických stran, podávat majetková přiznání politiků, zveřejňovat  smlouvy na internetu, zrušit anonymní akcie, ukončit  rozdávání„trafik“ v dozorčích radách státních společností, přijmout zákon o státní službě, posílit nezávislost státních zastupitelství, zakázat přílepky u zákonů a rozšířit pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu.

Příznivci  iniciativy REKONSTRUKCE STÁTU  nyní  nabádají poslance a senátory, aby protikorupční zákony podpořili.  A kdo se k nim chce přidat, může  adresáty: posta@vlada.cz, posta@psp.cz, epodatelna@senat.cz, info@socdem.cz, hk@ods.cz, info@top09.cz, info@kscm.cz, info@veciverejne.cz, peakek@psp.cz, podnety@podnety.cz, info@rekonstrukcestatu, případně i jednotlivé regionální poslance i  senátory  ( mailem)   požádat, aby  postupovali dle návodu   http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20130311111111

Jakub Čech
Prostějov,  16.3.2013 

Vložte komentář

Jméno nebo přezdívka :
E-mail :
Komentář :
Opište kód z obrázku, prosím:

Znak @ bude převeden z důvodů ochrany vaší adresy na (zavináč), nemusíte se bát vyplnit pole E-mail.

Hafan 24. 10. 2013


Zdá se, že ani po volbách se nic nezmění. Předvolební rétorika lídrů politických stran a hnutí se zmírní a zapadne do předchozích kolejí. Je potřeba revoluci, tj. svrhnout kapitalismus. Možná na mne za toto moje vyznáni pošlou USA bezpilotní letoun.

Kalina Jiří 30. 05. 2013


Pollitici a media nekomentují cokoliv co nepochlebuje jejich politickému schematu.Dnešní politické zřízení je stavěno na podporu lumpů,polovzdělanců a mafiánů.Pravidelně nosím odznak s nápisem"STYDÍM SE ZA TUTO VLÁDU A PREZIDENTA-ŽÁDÁM JEJICH DEMII.Mám obavu,že jako důchodce jej budu mít i v krematoriu.

Alma60 14. 04. 2013


Sama už nedokážu spočítat kolikrát jsem se obrátila na poslance,ministry, ombudsmana a prezidenta ČR o pomoc při řešení problému někoho, kdo se do problému dostal ne vlastní vinou. Dokonce jsem je všechny prosila o pomoc při záchraně dvou lidí, kteří byli rozhodnuti že skončí svůj život na přejezdu vlaku. Nepomohl NIKDO. Jejich problém jsem nakonec vyřešila.Konec však byl takový, že jsem se pro ně i já zadlužila. Já půjčku splácím pravidelně a oni mi občas pošlou na účet 2 000,-Kč abych je nemohla žalovat že nesplácí.

Kalina Jiří 11. 04. 2013


Vážení,žádat můžete ale dostanete nulovou odpověď-pro plitiky je občan nula.Jsem Aktivista HV a komunikuji s kýmkoliv na slušné úrovni stát iniciativy přehlíží a chová se totalitně,neosobně agresivně ale hlavně absolutně nehospodárně.Kde jsme ,censura jede na plné obrátky aktivisti trpí pod obušky a politické procesy začínají-bez vědomí veřejnosti.


?>