Vážený pane kandidáte

Souvisí s podnětem číslo 20120920090000

Kandidátům či kandidátkám na libovolnou volenou funkci  může každý poslat níže uvedený dotaz. V podstatě stačí mail s textem:
"Vážený pane/paní .................,
prosím o vaši odpověď na dotaz http://zpravodaj.podnety.cz/clanek-385-vazeny-pane-kandidate-.html.
Reagovat můžete i využitím formuláře pro komentář, který je na výše uvedené adrese.
S pozdravem .....................“
============================================

Technici už před desítkami roků pochopili, že bez dobře zatříděných informací o výsledcích přemýšlení kolegů se neobejdou.  Zřídili proto unifikované Národní databáze vynálezů, s poměrně účinným (na tu dobu)  systémem „regálového“   třídění. Dnes jsou všechny přístupné z internetu.

Bez databází solidně  zatříděných informací „zdola“ se ani velmi nadaní manažeři neobejdou.  Proč se, podle Vás, politici a úředníci  veřejné správy obávají účinků 8,5 roku existující internetové NÁRODNÍ DATABÁZE OBČANSKÝCH PODNĚTŮ? Vadí jim snadná dohledatelnost průběhu  realizace podnětů?  Aktivní občané je „vyrušují“ ?

Jakými nástroji hodláte zajišťovat efektivní účast občanů na správě obcí, měst a státu?  Žijeme  v éře internetu!  Nestačil by Vám projekt NDOP ?    

Připomínám, že nepříliš povedenou kopii tohoto projektu (www.pos-info.sk/pos/)  nabídla nedávno (za úplatu)  německá firma  Slovákům a ti  Čechům,  zatímco regionální segmenty  NDOP ( s možností samosprávy) jsou k dispozici zdarma - včetně  více než 3700 pečlivě zatříděných  doporučení, ze kterých snadno a rychle oddělíte  „zrno od plev“ .  

Ptám se Vás:

ať už budete či nebudete zvolen-zvolena, hodláte nebo nebudete usilovat o to, aby veřejně přístupná databáze občanských podnětů a žádostí o informaci byla jedním ze ZÁKLADNÍCH REGISTRŮ VEŘEJNÉ SPRÁVY ?

Za konstruktivní reakci Vám děkuji předem  a rád vyřizuji,  že zejména členové a příznivci o.s.PODNĚTY.CZ  se na případnou spolupráci  s Vámi opravdu těší.

S pozdravem

Váš volič, poradce a partner

..............................

 

 

 

  

Vložte komentář

Jméno nebo přezdívka :
E-mail :
Komentář :
Opište kód z obrázku, prosím:

Znak @ bude převeden z důvodů ochrany vaší adresy na (zavináč), nemusíte se bát vyplnit pole E-mail.

A.N. 01. 11. 2012


Odeslala jsem v článku formulovaný dotaz na adresy: tomio.okamura@accka.cz, pavel.koran@seznam.cz, karas@inmail.cz

A.N . 29. 10. 2012


Odeslala jsem v článku uvedený dotaz na adresy: dienstrbierj@senat.cz, zeman@spoz.cz, jana.bobosikova@bobosikova.cz , jan.fischer@jan-fischer.cz, zuzana.roithova@europarl.europa.eu, sobotkap@senat.cz, schwarzenbergk@psp.cz

Arbed 05. 10. 2012


5.10.2012 20:27 předseda jihočeské krajské organizace SZ Mgr.Jiří Guth předsedovi o.s.PODNĚTY.CZ napsal:

děkuji Vám za tuto konkrétní výzvu a dotaz i za veškerou Vaši související aktivitu. Nejsem sice kandidátem SZ na jihočeského hejtmana, tím je jednička na naší kandidátce pan Karol Lesný, ale Váš podnět jsme tak jako tak projednávali v radě krajské organizace SZ.

Vážíme si Vaší již mnohaleté iniciativy a oceňujeme ji jako dělný příspěvek k většímu zapojení občanů do správy věcí veřejných, na kterémžto zapojení zeleným velmi záleží. V zastupitelstvu kraje budeme s podněty z Vaší databáze pracovat a jistě můžeme její využití doporučovat. V tom Vám však nemůžeme a nechceme slibovat nějakou exkluzivitu - jsou přece i další způsoby a platformy, a to i rámci samotné elektronické komunikace (a klasifikace). I proto nemůžeme zodpovědně prohlásit, že by jedna (jediná? jednotná?) databáze občanských podnětů měla být jedním ze základních registrů veřejné správy. Každopádně budeme i nadále věnovat velkou pozornost uplatňování a případnému zlepšení zákona o svobodném přístupu k informacím. Po vstupu do zastupitelstva kraje se obrátíme na informatiky i na občanské aktivisty - včetně vás, s dovolením - a společně, protože demokracie je diskuse, navrhneme zlepšení možností komunikace občanů s "krajem".

Arbed 02. 10. 2012


Kandidát na hejtmana Jihočeského kraje JUDr. Luboš Průša (Jihočeši 2012 - prusa@kraj-jihocesky.cz) napsal: narodni databaze obcanskych podnetu je vyborny napad.aby fungoval,musel by ale byt legislativne osetren,nejlepe v zakone o obcich a krajich a v zakone c.106/1999 Sb,popr.v zakone o zakladnich registrech verejne spravy. V oblasti podavani informaci dle zak 106 uz je opsetrena povinnost dotazanych uradu zverejnit na svych webovych strankach dotaz I odpoved v pisemne podobe.Pokusim se Vas navrh projednat s MV CR,do jehoz gesce veskere zminene legislativni upravy spadaji.

Arbed 02. 10. 2012


*1.10.2012 15:21 - Luboš Hešík, Odbor kancelář hejtmana KÚ Jč.kraje předsedovi o.s.PODNĚTY.CZ napsal:

Jménem jihočeského hejtmana Mgr. Jiřího Zimoly děkuji za zaslání Vašeho emailu. Na základě jeho
obsahu si Vás dovoluji požádat o následnou komunikaci s naším tiskovým oddělením, se kterým jistě naleznete shodu ve věci co možná nejefektivnějšího způsobu přenosu informací z této oblasti široké veřejnosti ( např. web kraje apod.).

*1.10.2012 19:32 - předseda sdružení L.Hešíkovi odpověděl:
děkuji za informaci, ale:

1) zjevně si nerozumíme. Mail měl být doručen (jak z jeho textu vyplývá) občanu Jiřímu Zimolovi, který (opět) kandiduje na funkci hejtmana. Jeho soukromou adresu, bohužel, neznám, protože i na (stranické) http://www.jirizimola.cz uvádí hejtman@kraj-jihocesky.cz .

2) v organizační struktuře KÚ ( http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=172&par[lang]=CS ) jsem "tiskové oddělení" nenalezl.

3) Pokud snad Mgr.Jiří Zimola k odpovědi na moje dotazy někoho (tiskové oddělení?) zplnomocnil – velmi se na ni těším.

Aňa 02. 10. 2012


Paní Jana Volfová mi na můj dotaz na facebooku odpověděla:
Jana Volfová
Dobrý den, ještě jako předsedkyně SDŽ jsme začala spolupracovat s Vaším panem předsedou a Vaše aktivity znám a podporovala bych je...

Plíšek 02. 10. 2012


Přátelé, vycházím ze zkušenosti že oni kandidáti ani v minulosti, ani nyní nemíní své sliby které dávají před volbama plnit.

Dokud nebude zaveden systém ve kterém se budou před svými voliči zodpovídat z toho jak plní své sliby, nevidím úspěch jakékoliv akce. Zdraví Plíšek

Arbed 30. 09. 2012


Ing. Haviar poslal dopis (dne 24.9.2012) kandidátům ze Zlínského kraje.

Arbed 29. 09. 2012


Dopis jsem poslal sedmi kandidátům na hejtmana Jihočeského kraje.

Aňa 26. 09. 2012


poslala jsem tento dopis kandidátům na hejtmana v Ústeckém kraji.Pošlu i kandidátům do senátu,snad někdo zareaguje.


?>