Podnět Stanislava Vrbíka předsedovi vlády

Souvisí s podnětem číslo 20120622111510

 

Podnět předsedovi české vlády Petru Nečasovi

Pane předsedo vlády,

čeští občané žijí ve sžíravé nejistotě a obavách o další osud národa. Největší příčinou frustrace je, vedle urputného rozkrádání národního majetku politiky a jejich sponzory, růst státního dluhu. Stát platí stále narůstající částky za úroky ze státního dluhu a dluh rychlým tempem roste.

Občané mají právo vědět, proč si stát půjčuje a proč nečiní žádná opatření k oživení ekonomiky, aby se produkovaly hodnoty, jež by byly zdrojem snižování státního dluhu.

Místo takových opatření činí vláda opatření opačného směru, vedoucí k poklesu výkonnosti národní ekonomiky. Jsou to, vedle nečinnosti proti onomu rozkrádání, například růst daňových zatížení výrobců i obyvatelstva s následným růstem spotřebitelských cen a k tomu ještě snižování příjmů velké části obyvatelstva. To vede k poklesu prodeje a zákonitě i výroby a ke zhoršování podmínek pro tvorbu zdrojů. Právě těch by bylo třeba pro splátky dluhu a současně i k zastavení trendů zhoršování všech stránek kvality života společnosti. Je to tedy stav, kdy vláda selhává při plnění základního svého úkolu ve společnosti.

Situace je o to horší, že náš stát žije převážně z automobilového průmyslu, u nějž je třeba očekávat v době zhoršující se krize velké omezování výroby. Čímž se, jestli k tomu opravdu dojde, dostaneme do krize, jakou náš lid dosud nikdy nezažil.

Stále více lidí poznává, že škodlivé škrty v rozpočtu a úspory na nesprávných místech jsou diktovány MMF, jehož cílem je přivést zadlužené země ke krachům a poté odčerpání jejich národního bohatství a privatizaci národního majetku do cizích rukou.

Každý rozumem obdařený člověk vidí, že cesta, po které jdeme vstříc budoucnosti je zhoubná a míří jednoznačně a rychle ke státnímu krachu a hluboké krizi všech hodnot života. Tak lze očekávat i velké nepokoje, a výbuchy násilí vblízké době.

Jít dál po této cestě si jistě náš lid nepřeje a vláda nemá právo jej po ní vést do záhuby.

Proto Vás žádám, pane předsedo vlády, abyste

1. Vystoupil osobně na veřejnosti a vysvětlil, jakým způsobem hodlá Vaše vláda skončit se zadlužováním, jak a kdy začne činit opatření k zastavení zadlužování, jaká opatření to budou, a do kdy má dojít ke splacení dluhu.

2. Jestli vláda a Vy jako její předseda nevidíte žádné východisko z dluhové spirály, pak to lidu neprodleně oznamte, omluvte se co nejpokorněji za všeobecný úpadek naší společnosti, a  odstupte.

3. Jestli vláda a její předseda nemíní odstoupit dobrovolně, nechť vyhlásí neprodleně referendum o důvěře vládě. Důvěra Parlamentu nestačí.

Stanislav Vrbík, Zlín, 22.6.2012 

Vložte komentář

Jméno nebo přezdívka :
E-mail :
Komentář :
Opište kód z obrázku, prosím:

Znak @ bude převeden z důvodů ochrany vaší adresy na (zavináč), nemusíte se bát vyplnit pole E-mail.

Zdenda19895 02. 12. 2012


Všechny vlády od textilní revoluce nás zadlužovaly. Vláda Zkurveného Počasí je nejhorší

Kazi 19. 09. 2012


Souhlas se vším,už by měli konečně pochopit,že většina národa je nechce.

Aňa 20. 07. 2012


Dnes jsem znovu na podnět upozornila.

iris 17. 07. 2012


nemyslím si, že Nečas odpoví, má plné ruce práce jak se udržet u moci.

Aňa 17. 07. 2012


25.6.2012 jsem na existenci podnětu upozornila Premiera P.Nečase.Doposud neodpověděl.

S dopisem 100% souhlas

Štefan 22. 06. 2012


Plně souhlasím se zněním dopisu a jeho předáním předsedovi vlád ODS.


?>