TOHLE ZAVÁNÍ LICHVOU

Souvisí s podnětem číslo 20090221161724

Tak jsem byl s kamarádem na setkání v Praze a protože jsme měli jen omezený časový prostor, rozhodli jsme se nic velkého z tohoto setkání nedělat a zajít, „jen na kávu na Václavském náměstí, (Na fotografii vidíte průhled do ulice Na Můstku) a takto to dopadlo . . .

 

Sklenice dobré vody za 115,-Kč; 2dcl CocaColy za pouhých 98,-Kč !

 

Po shlédnutí účtenky mne málem odvezli na ARO do VFN, ale uvědomil jsem si kde bych se to dostal a tak jsem se raději srovnal a řekl si - byl jsem zde naposled .

 

Nikde nebyl varovný nápojový lístek, abychom vzali včas roha!!

 

PS: Poslední položka na účtu s názvem per.benedetto je voda! Kamarád totiž pojal podezření, že coca cola bude na Václaváku drahá a začal šetřit.:-)))))))

 

Výpis ze zákona č. 526/1990 Sb
§ 2/3
Prodávající nesmí zneužívat svého hospodářského postavení k tomu, aby získal nepřiměřený hospodářský prospěch prodejem za sjednanou cenu zahrnující neoprávněné náklady nebo nepřiměřený zisk, nebo k tomu, aby narušoval tržní prostředí uplatňováním podnákladových prodejních cen. Kupující nesmí zneužívat svého hospodářského postavení k tomu, aby získal nepřiměřený hospodářský prospěch nákupem za sjednanou cenu výrazně nedosahující oprávněných nákladů.
§ 16/2
Při posuzování toho, zda došlo ke zneužití hospodářského postavení při sjednání ceny podle § 2 odst. 3, vycházejí cenové kontrolní orgány především z cenového vývoje na srovnatelných trzích, potřeby dosažení přiměřeného zisku, původní ceny a vývoje nákladů a dalších tržních podmínek hodných zřetele.

 

Výpis z vyhlášky MF č. 580/1990 Sb
Za nepřiměřený hospodářský prospěch získaný cenou zahrnující neoprávněné náklady nebo nepřiměřený zisk se považuje zvýšení ceny prodeje oproti obvyklé ceně téhož nebo srovnatelného zboží. 

Vložte komentář

Jméno nebo přezdívka :
E-mail :
Komentář :
Opište kód z obrázku, prosím:

Znak @ bude převeden z důvodů ochrany vaší adresy na (zavináč), nemusíte se bát vyplnit pole E-mail.

Bob 23. 08. 2009


Jsi pako: na srovnatelných trzích to stojí stejně A určitě nezneužili svého dominantního postavení.
Existují i dražší knajpy


?>